Početna / Vijesti / Pogledajte kompletnu listu nominovanih za Oskara

Pogledajte kompletnu listu nominovanih za Oskara

Akademija filmskih umjetnosti i nauka otkriva nominacije za 90. Oskara. Svečanost se održava uživo u pozorištu Akademije Samuel Goldwyn, a domaćini su Tiffany Haddish i Andy Serkis. Drama Guillerma del Tora “The Shape of Water” dobila je čak 13 nominacija.

Ovo je kompletna lista nominovanih za Oskara:

Najbolji film

Call Me By Your Name, (Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges and Marco Morabito, Producers)
Darkest Hour, (Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten and Douglas Urbanski, Producers)
Dunkirk, (Emma Thomas and Christopher Nolan, Producers)
Get Out, (Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. and Jordan Peele, Producers)
Lady Bird, (Scott Rudin, Eli Bush and Evelyn O’Neill, Producers)
Phantom Thread , (JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson, Megan Ellison and Daniel Lupi, Producers)
The Post, (Amy Pascal, Steven Spielberg and Kristie Macosko Krieger, Producers)
The Shape of Water, Guillermo del Toro and J. Miles Dale, Producers)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, (Graham Broadbent, Pete Czernin and Martin McDonagh, Producers)

Glumac u glavnoj ulozi

Timothee Chalamet, (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis, (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya, (Get Out)
Gary Oldman, (Darkest Hour)
Denzel Washington, (Roman J. Israel, Esq.)

Glumac u sporednoj ulozi

Willem Dafoe, (The Florida Project)
Woody Harrelson, (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins, (The Shape of Water)
Christopher, Plummer (All the Money in the World)
Sam Rockwell, (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)

Glumica u glavnoj ulozi

Sally Hawkins, (The Shape of Water)
Frances McDormand, (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)
Margot Robbie, (I, Tonya)
Saoirse Ronan, (Lady Bird)
Meryl Streep, (The Post)

Glumica u sporednoj ulozi

Mary J Blige, (Mudbound)
Allison Janney, (I, Tonya)
Lesley Manville, (Phantom Thread)
Laurie Metcalf, (Lady Bird)
Octavia Spencer, (The Shape of Water)

Animirani film

The Boss Baby, (Tom McGrath and Ramsey Naito)
Breadwinner, (Nora Twomey and Anthony Leo)
Coco, (Lee Unkrich and Darla K. Anderson)
Ferdinand, (Carlos Saldanha)
Loving Vincent, (Dorota Kobiela, Hugh Welchman and Ivan Mactaggart)

Direkcija

Dunkirk, (Christopher Nolan)
Get Out, (Jordan Peele)
Lady Bird, (Greta Gerwig)
Phantom Thread, (Paul Thomas Anderson)
The Shape of Water, (Guillermo del Toro)

Dokumentarni film

Abacus, (Steve James, Mark Mitten and Julie Goldman)
Faces, Places, (Agnès Varda, JR and Rosalie Varda)
Ikarus, (Bryan Fogel and Dan Cogan)
Last Man In Aleppo, (Feras Fayyad, Kareem Abeed and Søren Steen Jespersen)
Strong Island, (Yance Ford and Joslyn Barnes)

Kratki Dokumentarac

Edith i Eddie, (Laura Checkoway and Thomas Lee Wright)
Heaven is a Traffic Jam on the 405, (Frank Stiefel)
Heroin(e), (Elaine McMillion Sheldon and Kerrin Sheldon)
Knife Skills, (Thomas Lennon)
Traffic Stop, (Kate Davis and David Heilbroner)

Film sa stranim jezikom

A Fantastic Woman (Chile)
The Insult (Lebanon)
Loveless (Russia)
On Body And Soul (Hungary)
The Square (Sweden)

Originalna pjesma

Mighty River, (Mudbound)
Mystery of Love, (Call Me By Your Name)
Remember Me, (Coco)
Stand Up For Something, (Marshall)
This Is Me, (The Greatest Showman)

Prilagođeni scenario

Call Me By Your Name, (Screenplay by James Ivory)
The Disaster Artist, (Screenplay by Scott Neustadter & Michael H. Weber)
Logan, (Screenplay by Scott Frank & James Mangold and Michael Green; Story by James Mangold)
Molly’s Game, (Written for the screen by Aaron Sorkin)
Mudbound, (Screenplay by Virgil Williams and Dee Rees)

Originalni scenario

The Big Sick, (Written by Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani)
Get Out, (Written by Jordan Peele)
Lady Bird, (Written by Greta Gerwig)
The Shape of Water, (Screenplay by Guillermo del Toro & Vanessa Taylor; Story by Guillermo del Toro)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, (Written by Martin McDonagh)

Kinematografija

Blade Runner 2049, (Roger A. Deakins)
Darkest Hour, (Bruno Delbonnel)
Dunkirk, (Hoyte van Hoytema)
Mudbound, (Rachel Morrison)
The Shape of Water , (Dan Laustsen)

Dizajn kostima

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

Uređivanje filma

Baby Driver, (Paul Machliss and Jonathan Amos)
Dunkirk, (Lee Smith)
I, Tonya, (Tatiana S. Riegel)
The Shape of Water, (Sidney Wolinsky)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, (Jon Gregory)

Šminka i frizura

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

Originalna muzika

Dunkrik, (Hans Zimmer)
Phantom Thread, (Jonny Greenwood)
The Shape of Water, (Alexandre Desplat)
Star Wars: The Last Jedi, (John Williams)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, (Carter Burwell)

Proizvodni dizajn

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

Animirani kratki film

Dear Basketball, (Glen Keane and Kobe Bryant)
Garden Party, (Victor Caire and Gabriel Grapperon)
Lou, (Dave Mullins and Dana Murray)
Negative Space, (Max Porter and Ru Kuwahata)
Revolting Rhymes, (Jakob Schuh and Jan Lachauer)

Igrani kratki film

Dekalb Elementary, (Reed Van Dyk)
The Eleven O’Clock, (Derin Seale and Josh Lawson)
My Nephew Emmett, (Kevin Wilson, Jr.)
Silent Child, (Chris Overton and Rachel Shenton)
Watu Wote, (All Of Us) (Katja Benrath and Tobias Rosen)

Uređivanje zvuka

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Mix zvuka

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Vizuelni efekti

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes