‘The Shape of Water’ najbolji film u 2017. po odabiru kritičara
Na 23. dodjeli nagrada Izbor kritičara (Critics’ Choice Award) “Get Out”, “The Shape of Water”, “Big Little Lies” i “The Handmaid’s Tale” samo su neki od nagrađenih filmova i serija, dok je najviše nagrada odnio upravo film ‘The Shape of Water’, režisera Guillermo del Toro.
“The Shape of Water” / Oblik vode odnio je četiri nagrade, uključujući i nagrade za najbolji film i najboljeg režisera.
Što se tiče televizijskog dijela, “Big Little Lies” takođe je osvojio četiri nagrade, uključujući nagradu i za najbolju seriju.
“The Handmaid’s Tale” i “The Marvelous Mrs. Maisel” osvojili su nagrade za najbolju dramsku seriju i za najbolju seriju komediju.
Glumačka pobjednička četvorka u polju filmova je ista kao i na dodjeli Globusa: Gary Oldman (“Darkest Hour”), Allison Janney (“I, Tonya”), Frances McDormand i Sam Rockwell (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”), dok su Sterling K. Brown (“This Is Us”), Nicole Kidman (“Big Little Lies”), Ted Danson (“The Good Place”) i Mayim Bialik (“The Big Bang Theory”) pobjednici na polju televizije.
Kompletna lista pobjednika:
FILM
Najbolji film:
“The Shape of Water”
Najbolji režiser:
Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
Najbolji glumac:
Gary Oldman, “Darkest Hour”
Najbolja glumica:
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Najbolji sporedni glumac:
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Najbolja sporedna glumica:
Allison Janney, “I, Tonya”
Najbolji mladi glumac/glumica:
Brooklynn Prince, “The Florida Project”
Najbolji glumački ansambl:
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Najbolji adaptirani scenario:
“Call Me by Your Name” (James Ivory)
Najbolji originalni scenario:
“Get Out” (Jordan Peele)
Najbolja kinematografija:
“Blade Runner 2049” (Roger Deakins)
Najbolja komtimografija:
“Phantom Thread” (Mark Bridges)
Najbolje uređivanje:
“Baby Driver” (Paul Machliss, Jonathan Amos)
Najbolja frizura i šminka:
“Darkest Hour”
Najbolja produkcija:
“The Shape of Water” (Paul Denham Austerberry; Shane Vieau, Jeff Melvin)
Najbolja muzika:
“The Shape of Water” (Alexandre Desplat)
Najbolja pjesma:
“Remember Me” from “Coco”
Najbolji vizualni efekti:
“War for the Planet of the Apes”
Najbolji animirani film:
“Coco”
Najbolji akcijski film:
“Wonder Woman”
Najbolja komedija:
“The Big Sick”
Najbolji glumac u komediji:
James Franco, “The Disaster Artist”
Najbolja glumica u komediji:
Margot Robbie, “I, Tonya”
Najbolji SF ili horor film:
“Get Out”
Najbolji strani film:
“In the Fade”
TELEVISION
Najbolja serija- drama
“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
Najbolji glumac u dramskoj seriji:
Sterling K. Brown, “This Is Us”
Najbolja glumica u dramskoj seriji:
Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”
Najbolji sporedni glumac u dramskoj seriji:
David Harbour, “Stranger Things”
Najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji:
Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Najbolja serija- komedija:
“The Marvelous Mrs. Maisel”
Najbolji glumac u seriji komediji:
Ted Danson, “The Good Place”
Najbolja glumica u seriji komediji:
Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Najbolji sporedni glumac u seriji komediji:
Walton Goggins, “Vice Principals”
Najbolja sporedna glumica u seriji komediji:
Mayim Bialik, “The Big Bang Theory”
Najbolja serija:
“Big Little Lies” (HBO)
Najbolji tv film:
“The Wizard of Lies” (HBO)
Najbolji glumac u tv filmu ili seriji:
Ewan McGregor, “Fargo”
Najbolja glumica u tv filmu ili seriji:
Nicole Kidman, “Big Little Lies”
Najbolji sporedni glumac u tv filmu ili seriji:
Alexander Skarsgård, “Big Little Lies”
Najbolja sporedna glumica u tv filmu ili seriji:
Laura Dern, “Big Little Lies”
Najbolji Talk Show:
“Jimmy Kimmel Live!” (ABC)
Najbolja animirana serija:
“Rick and Morty” (Adult Swim)
Najbolja nestrukturirana reality serija:
“Born This Way” (A&E)
Najbolja strukturirana reality serija:
“Shark Tank” (ABC)
Najbolja reality takmičarska serija:
“The Voice” (NBC)
Najbolji domaćin reality emisija:
RuPaul, “RuPaul’s Drag Race”