Home / Vijesti / ‘Igra prijestolja’ apsolutni pobjednik 68. Emmyja

‘Igra prijestolja’ apsolutni pobjednik 68. Emmyja

Sinoć su u Los Angelesu dodijeljenje 68. po redu nagrade Emmy. Ovim nagradama Američka televizijska akademija nagrađuje najbolja ostvarenja na televiziji protekle godine.

Dodjela nagrada održana u kazalištu Microsoft pod vodstvom američkog talk-show voditelja Jimmyja Kimmela, a apsolutni pobjednik večeri bila je serija ‘Igra prijestolja’.
Serija je dobila tri nagrade i to u kategrijama: za dramsku seriju, najbolju režiju u dramskoj seriji za epizode ‘Battle of the Bastards’ i za najbolji scenarij u dramskoj seriji za epizodu ‘Battle of the Bastards’.
‘Igra prijestolja’ je osvojila još 12 Emmy nagrada te je time postavila novi rekord za broj osvojenih Emmyja među dramskim serijama koji je prije držala serija ‘Frasier’ s 37.

Najboljim glumcem u dramskoj seriji proglašen je Rami Malek za svoj rad u seriji ‘Mr. Robot’, dok je najboljom glumicom proglašena Tatiana Maslany za ‘Orphan Black’. Najbolji sporedni glumac u dramskoj seriji je Ben Mendelsohn uz serije ‘Bloodline’, dok je najbolja sporedna glumica Maggie Smith iz serije ‘Downton Abbey’.

Osim ‘Igre prijestolja’ drugi najveći pobjednik večeri bila je serija ‘The People v. O.J. Simpson: American Crime Story’, koja je odnijela nagrade za najbolju seriju ograničenog trajanja, najboljeg glumca u mini-seriji ili TV filmu (Courtney B. Vance), najbolju glumicu u mini-seriji ili TV filmu (Sarah Paulson), najboljeg sporednog glumca u mini-seriji ili TV filmu (Sterling K. Brown), najbolju sporednu glumicu u mini-seriji ili TV filmu (Regina King) i najbolji scenarij u mini-seriji ili TV filmu za epizodu ‘Marcia, Marcia, Marcia’.

Kompletna lista dobitnika Emmy nagrada 2016.:

Najbolja dramska serija:
The Americans
Better Call Saul
Downton Abbey
Game of Thrones – POBJEDNIK!
Homeland
House of Cards
Mr Robot

Najbolja serija komedija:
Black-ish
Master of None
Modern Family
Silicon Valley
Transparent
The Unbreakable Kimmy Schmidt
Veep – POBJEDNIK!

Najbolji glavni glumac u dramskoj seriji:
Kyle Chandler, Bloodline
Matthew Rhys, The Americans
Kevin Spacey, House of Cards
Rami Malek, Mr Robot – POBJEDNIK!
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schrieber, Ray Donovan

Najbolja glavna glumica u dramskoj seriji:
Claire Danes, Homeland
Viola Davis, How to Get Away With Murder
Taraji P Henson, Empire
Tatiana Maslany, Orphan Black – POBJEDNIK!
Keri Russell, The Americans
Robin Wright, House of Cards

Najbolji glavni glumac u komediji seriji:
Anthony Anderson, Black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Will Forte, The Last Man On Earth
William H Macy, Shameless
Thomas Middleditch, Silicon Valley
Jeffrey Tambor, Transparent – POBJEDNIK!

Najbolja glavna glumica u komediji seriji:
Ellie Kemper, Unbreakable Kimmy Schmidt
Julia Louis-Dreyfus, Veep – POBJEDNIK!
Laurie Metcalf, Getting On
Tracee Ellis Ross, Black-ish
Amy Schumer, Inside Amy Schumer
Lily Tomlin, Grace and Frankie

Najbolji glavni glumac u kratkoj seriji ili tv. filmu:
Bryan Cranston, All The Way
Benedict Cumberbatch, Sherlock
Idris Elba, Luther
Cuba Gooding Jr, The People v OJ Simpson
Tom Hiddleston, The Night Manager
Courtney B Vance, The People v OJ Simpson – POBJEDNIK!

Najbolja kratka serija:
American Crime
Fargo
The Night Manager
The People v OJ Simpson – POBJEDNIK!
Roots

Najbolji reality program:
The Amazing Race
American Ninja Warrior
Dancing With the Stars
Project Runway
The Voice – POBJEDNIK!
Top Chef

Najbolji tv film:
A Very Murray Christmas
All the Way
Confirmation
Luther
Sherlock: the Abominable Bride – POBJEDNIK!

Najbolji talk show:
Comedians in Cars Getting Coffee
Jimmy Kimmel Live
Last Week Tonight With John Oliver – POBJEDNIK!
The Late Late Show With James Corden
Real Time With Bill Maher
The Tonight Show With Jimmy Fallon

Najbolja sketch serija:
Documentary Now!
Drunk History
Inside Amy Schumer
Key & Peele – POBJEDNIK!
Portlandia
Saturday Night Live

Najbolji sporedni glumac u seriji komediji:
Louie Anderson, Baskets – POBJEDNIK!
Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine
Keegan-Michael Key, Key & Peele
Ty Burrell, Modern Family
Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt
Tony Hale, Veep
Matt Walsh, Veep

Najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji:
Jonathan Banks, Better Call Saul
Ben Mendelsohn, Bloodline – POBJEDNIK!
Peter Dinklage, Game Of Thrones
Kit Harington, Game Of Thrones
Michael Kelly, House Of Cards
Jon Voight, Ray Donovan

Najbolja glavna glumica u kratkoj seriji ili tv filmu:
Sarah Paulson, The People v OJ Simpson: American Crime Story – POBJEDNIK!
Audra McDonald, Lady Day at Emerson’s Bar & Grill
Kerry Washington, Confirmation
Kirsten Dunst, Fargo
Lili Taylor, American Crime
Felicity Huffman, American Crime

Najbolja sporedna glumica u kratkoj seriji ili tv filmu:
Jesse Plemons, Fargo
Bokeem Woodbine, Fargo
Hugh Laurie, The Night Manager
Sterling K Brown, The People v OJ Simpson: American Crime Story – POBJEDNIK!
David Schwimmer, The People v OJ Simpson: American Crime Story
John Travolta, The People v OJ Simpson: American Crime Story

Najbolja sporedna glumica u komediji seriji:
Niecy Nash, Getting On
Allison Janney, Mom
Kate McKinnon, Saturday Night Live – POBJEDNIK!
Judith Light, Transparent
Gaby Hoffmann, Transparent
Anna Chlumsky, Veep

Najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji:
Maura Tierney, The Affair
Maggie Smith, Downton Abbey – POBJEDNIK!
Lena Headley, Game Of Thrones
Emilia Clarke, Game Of Thrones
Maisie Williams, Game Of Thrones
Constance Zimmer, UnREAL

Najbolja sporedna glumica u kratkoj seriji ili filmu:
Melissa Leo, All The Way
Regina King, American Crime – POBJEDNIK!
Sarah Paulson, American Horror Story: Hotel
Kathy Bates, American Horror Story: Hotel
Jean Smart, Fargo
Olivia Colman, The Night Manager

Najbolji gostujući glumac u komediji seriji:
Bob Newhart, The Big Bang Theory
Tracy Morgan, Saturday Night Live
Larry David, Saturday Night Live
Bradley Whitford, Transparent
Martin Mull, Veep
Peter Scolari, Girls – POBJEDNIK!

Najbolja gostujuća glumica u komediji seriji:
Laurie Metcalf, The Big Bang Theory
Christine Baranski, The Big Bang Theory
Tina Fey and Amy Poehler, Saturday Night Live – POBJEDNIK!
Melissa McCarthy, Saturday Night Live
Amy Schumer, Saturday Night Live
Melora Hardin, Transparent